Индикатори за лозаризма, които трябва да знаете

Индикатори за лозаризма, които трябва да знаете

Индикатори за лозаризма, които трябва да знаете

Blog Article



По дисциплината „Трайни култури“ /част Лозарство/ студентите от специалността Екология и опазване на околната среда  получават необходимите знания върху биологията на лозата, както и върху създаването и отглеждането на лозовите насаждения.

Лозарството е занаят и като всеки такъв си има тънкости. Изисква много практика, докато го овладееш, но и не малко теоретични знания относно спецификите за отглеждането на добра реколта грозде: място за засаждане, почва, климат, капково напояване, пръскане против вредители и резитба с качествени лозарски инструменти. Нека проследим някои от тях… Свързани продукти

Целта на резитбата е да се формират здрави и високо продуктивни растения, а това се постига много по-лесно с използването на висококачествени професионални лозарски ножици и инструменти.

Преди да обработвате гроздето, оставете го да пренощува

Те получават познания за биологичните изисквания на лозата при производството на лозов посадъчен материал, създаването и отглежд ... Лозарство и биотехнологични методи

От лекциите и упражненията по овощарство студентите получават необходимите знания за овощарството като подотрасъл на растениевъдството, което осигурява относително голям дял от общата продукция в отрасъла.

В отговор на наши читателки, които желаят и в лозарство селските си къщи да отгледат лоза, ще отговорим:

Изучават морфологичните, анатомични и физиологични особености ... Основи на лозарството на ТС

При лозите след двугодишно отглеждане при добри условия настъпва цъфтеж и плододаване

Текстот е достапен под условите на лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови.

Лозницата може да тръгне и по стените на къщата и някои го предпочитат точно така - изнасянето й навън не е невъзможно

Лозарството има тесни връзки с физиологията на растенията, ботаниката, генетиката, биохимията, почвознанието, агрохимията и други.

Позначајни промени на сортиментот се случуваат за време на Отоманската Империја, кога акцент се става на производството на трпезно грозје. Од позначајните трпезни сорти во овој период се: чауш, црвен и црн валандовски дренок, бело зимско, кончанка и др.

Предизвик за студенти иноватори финансиран од Општина Гази Баба

Report this page